Amasya Valiliği
Amasya Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Amasya Valiliği
Amasya Valiliği

ABACI KÖYÜ İMAR İSKANI

26 Mart 2013
ABACI KÖYÜ İMAR İSKANI
         
T.C.
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
 
YAPI İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 
AMASYA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
 
 
 
DUYURU
 
 
 

Köyünüzün yeni yerleşim yerine toplulaştırılmasıyla ilgili başvurunuz uygun görülerek çalışmalar sürdürülmüştür.

5543 sayılı Yasanın 16.maddesine göre köyünüzün yeni yerleşim yerine toplulaştırması için teknik ve idari çalışmalar sonucu belirlenecek alanın imar planı yapılarak ve parseller belirlenecektir.

Yeni yerleşim yerinde konut ve işletme (ahır) binası yapılacak arsalar hak sahibi olacak ailelere, arsa büyüklüklerine göre belirlenecek bedeller üzerinden satılacaktır.

            Yeni yerleşim yerinde arsa alacakların köy nüfusuna kayıtlı köyde en az 1 (Bir) yıldan beri oturuyor ve Kanunun 17 nci maddesindeki aile tanımına uyuyor olması gerekmektedir.

            Başvuruda bulunup hak sahibi olacaklara arsaları devredilip tapuları verilecek ve bundan sonra konut ve işletme binası yapmaları istenecektir. Konut ve işletme binası yapımı için kredi kullanmak isteyenler ayrıca belirlenecektir. Kredi kullanmak isteyenler belirlendikten sonra uygulama programına teklif edilecek ve programa girip ödenek ayrılması durumunda o günkü kredi miktarı üzerinden kontrollü kredi kullandırılabilecektir.

Bu koşullar altında köyün yeni yerleşim yerinden arsa alıp üzerinde imar planına uygun şekilde konut yapmayı kabul eden aile temsilcilerinin, bu duyurunun tutanakla köy muhtarlığına teslim edildiği 26/03/2013 tarihinden itibaren 1 (Bir) aylık sürenin bitiş tarihi olan 26/04/2013 tarihi mesai sonuna kadar dilekçe ve ekinde vatandaşlık numarasının da yer aldığı nüfus cüzdanı fotokopisi ile Valilik Makamına (Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü) başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar başvuruda bulunmayanların daha sonra istekleri dikkate alınmayacaktır.

Eşlerden birisi ölen veya askerlik, tutukluluk, uzun süreli tedavi gibi nedenlerle başka yerde bulunanların yerine eşi ya da yasal vekilleri başvuruda bulunabilecektir.

Başvuruda bulunanların hak sahibi olup olmadığına yapılacak incelemeler sonucunda komisyonca karar verilecektir.

İlanen duyurulur.

 
 
 
 


Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır