Amasya Valiliği
Amasya Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Amasya Valiliği
Amasya Valiliği

Kırıkkale-Samsun Demiryolu Projesi

28 Şubat 2013
Kırıkkale-Samsun Demiryolu Projesi

 Kırıkkale, Çorum, Amasya, Samsun, Yozgat ve Tokat İlleri ve ilçeleri sınırlarında,  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “Kırıkkale-Samsun Demiryolu” Projesine, Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu Kararı” verilmiştir. 

 

 

 

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

 

İ L A N

 

 

 

            Kırıkkale, Çorum, Amasya, Samsun, Yozgat ve Tokat İlleri ve ilçeleri sınırlarında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “Kırıkkale-Samsun Demiryolu Projesi” ile ilgili olarak Bakanlığımız, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğüne sunulan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir.

 

            Bu doğrultuda, “Kırıkkale-Samsun Demiryolu Projesi” hakkında, 17.07.2008 tarih ve 26939 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımız, ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün 14.02.2013 tarih ve 81195450.220.01.2715 sayılı yazısı ile “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu Kararı” verilmiştir.

           

            Halkımıza saygı ile duyurulur.

 

 

 

                                                                                                                         Mustafa BUDAK

                                                                                                  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü V.

           

 Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır